چشم خدا

دست نوشته های دینی و سیاسی و اجتماعی من

دست نوشته های دینی و سیاسی و اجتماعی من

چشم خدا

گفت می خواهم بدانم کیستی
گفتمش آقای من سید علی است

آخرین نظرات

128ـ پیشنهادهای نامادرانه

نامه اخیر و البته سخیفِ احمدی نژاد به حضرت آقا تداعی کنندۀ آن نامادریِ خودخواه و سنگدلی است که تنها همّ و غمّش تصاحبِ بچۀ بی نوا بود، اگر چه دو شقّه شود! وگر نه کسی که واقعا دلسوزِ انقلاب باشد، هیچ گاه عقلش به چنین پیشنهادهای شوم و عقیمی نمی رسد.

آن چه از سر تا پایِ نامۀ احمدی نژاد می بارد و چیزِ دیگری هم در آن به نظر نمی رسد، حسِّ رقابت و دشمنی با مسئولینِ سه قوه به علاوۀ شورای نگهبان است و بس! و هر آن چه برای او مهم است، گویا غلبه بر حریفان است و دیگر هیچ. 

او دیگر به این فکر نمی کند که با مُنحل کردن دولت و مجلس که هر دو منتخبِ مردمند، چه بر سر مردم سالاری این نظام می آید؟ و مردم با کدام اعتماد، دوباره به صندوقهای انتخابات بشتابند؟ و اساسا انتخاباتی که شورای نگهبان در آن دخیل نباشد، مگر قانونی است؟ و از آن گذشته، اگر دولت و مجلسِ بعدی به مذاق او و همپیاله هایش خوش نیاید چه؟! و بعد از آن که عالم و آدم رهبرِ ما را ـ به فرضِ محال که طبقِ پیشنهادش عمل کند ـ دیکتاتور خواندند، چه کسی جواب خواهد داد؟!

چقدر ساده دلند افرادی که هنوز احمدی نژاد را دوستدار و مخلص نظام و انقلاب می دانند و دُمِ خروسِ خودخواهی و عَدَمِ صداقتش را هنوز ندیده اند!

احمدی نژاد از سرنوشت شوم میرحسین عبرت نگرفته است که با ایستادنش در برابر قانون و پافشاری بر بدعتهای غیر قانونی به جایی رسید که پستترین و منفورترین گروهکها و سیاستمدارهای جهان به حمایت از او شتافتند و مایۀ ننگ و ذلتِ ابدی او شدند. بد نیست بداند که تاریخ انقلاب با کسی شوخی ندارد و با هیچ کس پسرخاله نیست و هیچ کاری برایش ندارد که احمدی نژاد را هم در جریدۀ از راه برگشتگان ثبت کند تا او هم مایۀ عبرت دیگران باشد؛ اگر چه روزی مردم به او افتخار می کردند و از جنس خود می دانستند.   

استکبارستیزی مایۀ عزت و سربلندی است، و روزی احمدی نژاد با به چالش کشیدن اسرائیل، در میان مردمِ ایران و دیگر مردمِ آزادۀ جهان عزیز شد، اما این روزها که لولۀ تفنگش را به این طرف چرخانده و همۀ توپ و تشرش را روانۀ داخلی ها کرده، دیگر از آن ارج و قربش خبری نیست و از چشم و دهن افتاده است؛ مگر این که به عقل بیاید و از راه ناصوابش بازگردد.

  • سید مقدام حیدری

احمدی نژاد

میرحسین موسوی

نظرات  (۱)

سلام سید جان
اشتباهه که فکر کنیم دعوای احمدی نژاد با سران سه قوه و حتی شورای نگهبانه...
ایشون مدتیه که داره مستقیم ولی فقیه رو میزنه.شاید اسم نیاره و اساسا زرنگتر از این حرفاست که اون و مشایی و بقایی و حتی جوانفکر خودشون حرفهای اساسیشون رو بزنن
باید نوشته های حلقه یاران #نخبگانی ایشون رو رصد کرد و دید وقتی احمدی نژاد میگه الحکم یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم چه تحلیلایی میزنن...
اساسا این دار و دسته از بعد برجام خوب یارگیری کردن و انعقاد برجام خیلی به نفع این جماعت شد
عدالتخواهی هم شد پرچمی که زیرش خیلی سینه زن جمع کردن ولی اون سینه زنها معنی این جمله حضرت آقا رو نفهمیدن:
"عدالت منهای معنویت و عقلانیت نداریم، عدالت منهای معنویت میشه ریاکاری و ظاهر سازی،عدالت منهای عقلانیت هم که اصلا تحقق پیدا نمیکنه"
راستی عکستونم باحال نیست،اگه میخواین یه عکس خوشکل ازتون بفرستم بذارین تو وبلاگتون:)
پاسخ:
علیکم السلام احمد جان
صفا آوردید
بله حرف شما کاملا درسته. ولی من خواستم بر اساس همین پیشنهادش و ظاهر کلماتش شخصیتش رو بررسی کنم. 
و الا حرف شما درسته. 

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">