چشم خدا

دست نوشته های دینی و سیاسی و اجتماعی من

دست نوشته های دینی و سیاسی و اجتماعی من

چشم خدا

گفت می خواهم بدانم کیستی
گفتمش آقای من سید علی است

آخرین نظرات

23ـ بیچاره رنگ سبز

 

در روزهای قبل از انتخابات امسال که با داغترین فعالیتهای تبلیغاتی همراه بود، میرحسین موسوی علت بازگشتش به عرصه­ سیاست و انتخابات را احساس خطر بر روند و سمت و سوی انقلاب دانست و چنین وانمود کرد که در مدت چهار سال ریاست احمدی­ نژاد، کشور به قهقرا برگشته و باید آن را از این باتلاق و کلکسیون فساد اقتصادی و فرهنگی و سیاسی و مدیریتی و اخلاقی نجات داد و کشور را از خرافات و اعتیاد و تبعیض و فقر و جهالت و اختلافات و استبداد و تحجر و قانون­شکنی و کژاندیشی­های گوناگون رهاند.

میرحسین با برنامه­ ای که به فرض وجودش احدی از آن مطلع نگشت، آمده بود تا ایران را که به دست احمدی نژاد خرابه شده بود، آباد کند و از نو بسازد. می­ گفت: آمده است تا مسیر انقلاب را به خط و راه امام بازگرداند. او از اسلام می­گفت و از مراجع دم می­زد و همواره به سیادتش افتخار می­کرد...

و سرانجام رنگ سبز سیدی را شعار خود شمرد و طرفدارانش را به برافراشتن این شعار فرا خواند.

او تا توانست خود را دل­بسته و وابسته به اسلام و اهل بیت و امام و مراجع نشان داد و پیوسته مردم را به یاد دوران دفاع مقدس می­ انداخت. اما در نتیجه­ این همه تبلیغ، بسیاری از کسانی که به او گرویدند یا از دین و اسلام و روحانیت خسته شده بودند، یا سلطنت­ طلب و ضد انقلاب بودند. رنگ سبز که نه به عنوان رنگی زیبا بلکه به عنوان رنگی که مربوط به سادات بنی الزهرا و منسوب به اهل بیت است، شعار قرار داده شده بود، دست­مایه­ دختران تقریبا بی­ حجاب و پسران بی­ بند و بار این سرزمین شد.

جا دارد میر حسین این سؤال را از خود بپرسد که شخصیت و نحوه­ تبلیغاتش چه مشکلی داشت که روحانیون و بسیجیان و حزب اللهی­ های عاشق رهبر از او گریزان شدند و کسانی شعار سبز اهل بیت را برافراشتند و بر خود آویختند که هیچ تناسبی با اهل بیت نداشتند؟ آیا میرحسین گمان می­کند که این تجمعات سبزی که در خارج از کشور گاه و بیگاه تشکیل می­شوند، از سر عشق به حسین و فاطمه است و این دختران نیمه لخت از سر شور دینی­شان به او ارادتی پیدا کرده و رنگ سبز پوشیده­ اند؟!

او باید از خود بپرسد که چرا کسانی جذب این موج سراسر معنویت و نور و امید! شدند که پس از سی سال از عمر انقلاب هنوز نماز جمعه و بلکه اصل نماز را بلد نیستند؟

آیا میرحسین موسوی بر این باور است که این موج سبز از عشق و ارادتی که به امام و خط او دارد، شعار «مرگ بر امریکا» و «مرگ بر اسرائیل» را کنار گذاشته و نسبت به لبنان و فلسطین بی­ تفاوت گشته است؟

راستی تا کنون آقای میرحسین با خود اندیشیده است که در مراسم سالگرد امام خمینی (قدس سره) طرفدارانش کجا بودند و چه می­ کردند؟ مگر این همه ایشان دم از امام نزده بود و نگران خط امام و راه امام نبود؟ پس چرا دوست­داران و عاشقان امام؛ همانها که هر ساله از جای جای ایران در حرمش گرد هم می­ آیند و با خلف صالحش تجدید بیعت می­ کنند، به میرحسین میلی پیدا نکردند و از سوی دیگر طرفداران او که موج سبز معنویت و امید و نماد عشق به اهل بیت (علیهم السلام) هستند، به خود زحمت ندادند و اثر قابل توجهی از موجشان در آن دریای خروشان امت عاشق امام دیده نشد؟

نمی­ دانم آقای موسوی این هم­ اندیشی و هم­سویی و همکاری آمریکا، اسرائیل و انگلیس را با موج سبز امید، چگونه توجیه و تفسیر می­ کند و چه تحلیلی برای آن دارد. با فکر و استدلالی که ما از این آقا دیده­ ایم، بعید نیست روزی به همین پدیده­ شرم­ آور افتخار کند و بگوید بالأخره من توانستم دل این دشمنان را نرم کنم و کاری کنم که اینها هم به فرهنگ اهل بیت و نور و معنویت اسلام و خط امام گرایشی پیدا کنند!!

این چند جوان اغتشاش­گر و نابهنجاری که همواره خبر خوشی برای رسانه­ های صهیونیستی بودند، همینها موج سبز امید میرحسین را تشکیل داده­ اند و او همواره به همین­ ها افتخار کرده و این همه کلمه­ قشنگ را نثارشان کرده است. او هیچگاه سخن از موج سبز دیگری نزد و از هیچ اقدام زشت طرفدارانش بیزاری نجست.

اما در روز سیزده آبان این موج پر فروغ و نور و سراسر معنویت و امید و شور که دل­بستگی­ اش به موسوی از آن روست که از تبار پیامبر است و بوی دوران جبهه می­ دهد و نسبتی با امام دارد، خوب دسته گلی به آب داد. اعضای نازنین این موج قشنگ در حرکتی بسیار صادقانه و از ته دل، دست کم برای بار دوم شعار دیرینه و اصیل انقلاب ما را که «نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی» است و برخواسته از موضع روشن و محکم امام درباره­ «جمهوری اسلامی» بود، ویراستاری کردند و با جایگزین کردن عبارت «جمهوری ایرانی» ویرایش اسرائیل­ پسندی را از این شعار ارائه دادند.

اکنون حتی برای میرحسین که استعداد کمی در درک واقعیت­ها دارد هم باید روشن شده باشد که این موج که نور چشم و امید دل و مرهم زخم و دوای درد اوست، اگر چه خیر و برکت سرشاری را برای کشور و مردم ایران و راه امام و مکتب اهل بیت و اسلام و مسلمین و شاید دیگر کهکشان­ها داشته و خواهد داشت، اما باید به این نقص کوچک و قابل چشم­ پوشی آن اعتراف کرد که این موج نازنین نسبت به اسم اسلام آلرژی دارد و می خواهد نام و نشان اسلام را از این سرزمین بزداید.

نظرات  (۲۹)

 • هادی بهتاش
 •  مامنتظریم تامحرم گردد

  هنگامه امتحان فراهم گردد

  مامیدانیمو تیغو حلقوم عدو

  یک موزسرعلی اگرکم گردد

  دیگه کافی دیگه اغماض کافی بسه دیگه این همه صبوری اینکه یک عده

  ...

  جلوی چشم همه عکس بنرآقاروپاره کنن وشعار

  ((خامنه ای قاتل است ولایتش باطل است)رو سربدن وهیشکی جلوشونو

  نگیره دیگه قابل تحمل نیست تا کی باید سکوت کردو فرصت هارو سوزوند تا

  این بی شرفها هرغلطی دلشون خواست بکنن تو کشورما که هیچکس

  نمیتونه ادعا کنه بیشتر از حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله)برای این نظام

  برای این مملکت زحمت کشیده اونوقت یک عده ... بهش جسارت

  کنن

  یا عوامل اصلی این جنایت درمقابل چشمان مردم به جزای اعمال خود

  میرسن یا...خدا میداند

  همه این جسارت ها زیر سر رهبران ضدانقلاب جنبش لجنی سبزه آنهایی

  که میدانند عده ای بی شعور ازفتنه ی سبزآنها درجهت منافع آمریکا عمل

  خواهند کردغلط میکنند بیانیه صادرمیکنند

  این را بدانید مانند طلحه وزبیر به دست شمشیر عدل علوی هلاک خواهید

  شدوآنهایی که همچون عایشه بازیچه عوامل فتنه هستید روزهای خوشی

  برایتان درانتظارنیست

  والسلام

  خامنه ای امام است

  ولایتش ولایت حیدراست
   سلام

  از آشنایی با وبلاگ شما خوشبختم

  فکر میکنم که وبلاگ زیبا و پر باری باشه

  چون متاسفانه وقت نکردم کامل بخونم گفتم فکر میکنم که خوب باشه

  انشاالله در یک فرصت کافی مطالعه میکنم  گفتم که خدا مرا مرادی بفرست
  طوفان زده ام راه نجاتی بفرست

  فرمود که با زمزمه یا مهدی
  نذر گل نرگس صلواتی بفرست

  اللهم صل علی محمد و آل محمد
  التماس دعا
  1. این یه مشت اغتشاشگری که میگین اکثرشون دانشجوها و یا فارق التحصیلا و نخبه های علمی مملکت هستن . در واقع میشه گفت اکثرا قشر تحصیل کرده و فرهیخته و با فرهنگ این سرزمین هستن .

  2 . یک لیدر سیاسی وقتی که رسانه رو ازش بگیری بعدش نباید انتظار داشته باشی که طرفدارانش رو هدایت کنه .

  3 . در ابتدا میر حسین فقط نه گفتن به احمدی نژاد بود و در راه پیمایییه میلیونی روز دوشنبه از همه قشری ادم اومده بود وهمشون یک هدف داشتن اعتراض به انتخابات . که این یک فرایند کاملا دموکراتیک بود . ولی با برخورد قهری و صرفا امنیتی که انجام شد به جای برخورد اقناعی کم کم شعار ها عوض شد .

  4 . این موج سبز نشون داد که کم نیستن ادمهایی در این سرزمیین که قرائتشون در مورد دین و مذهب با قرائت حکومتی فرق می کنه . و دشمنی این افراد با اسلام نیست . با حکومت دینیه . چرا که حکومت دینی رو دیکتاتور ماب میدونن و دوستان و عزیزان با برخوردی که کردند این نظر اونها رو تایید کردن . خیلی از این افراد دارای قرائتی سنتی از دین هستن و خواستار حکومتی سکولار و ازادی مذهبی هستن .

  5 . خطاب به این دوست عزیزمون که گفتن تا کی باید تحمل کنیم ...بگم که لازم نیست تحمل کنین .دوستانتون به اندازه ی کافی تحمل رو نشون دادن با برخورد سبعانشون .

  6 . این حرف های من به عنوان تایید این حرکت نیست . فقط برای اینه که بگم قضیه اونجوری که شما میگین و برای شما توضیح دادن نیست .

  یک بار احمدی نژاد این ادمها رو ناچیز دونست و اونها رو خس و خاشاک نامید . روز بعدش تهران به خودش راهپیمایی دید که تا حالا ندیده بود .باور کن که تا حالا همچین جمعیتی سر هیچ راهپیمایی نیومده بود . اینکه یه چیزی رو نادیده بگیریم یا یخوایم کوچیکش کنیم باعث نمیشه که در واقع هم اون موضوع کوچیک باشه .
   سلام بزرگوار
  من تند رو نیستم ولی دیگه اغماض بسه دیگه نمی خواییم رهبرعزیزمون مثل امام (ره) خون جگر شن پس باید بگیم:
  صدها چراغ داردو بیراهه می رود***بگذار تا بیفتد و بیند سزای خویش
   ازم سلام بزرگوار

  خیلی دلم پره انگار میام تو وبتون آروم میشم یاد شعری افتادم که میگه:

  هرکس به طریقی به راه خطا رود***با پای خود به چاله دام بلا رود

  با هر خطا اگر بگریزد زخشم***از دست انتقام الهی کجا رود

  خوبی و راه راست، بسی پیش پای اوست***آن بی خرد به سوی بدیها چرا رود
   با اجازتون لینکتون می کنم
   سلام حسین خان
  با اجازه ات میخاستم یک به یک نکاتی که گفتی رو نقد کنم:
  1.بر فرض که این عده اکثرشون دانشجو و نخبه علمی و فرهیخته بوده باشن(که البته من فکر نمیکنم اینطوری باشه چون کارهاشون به فرهیخته ها نمیومد) این به نظرت دلیل میشه که هر کاری انجام بدن؟؟؟!!!خوبه ولله بریم یه قانون درست کنیم که اگه یه فرهیخته یا دانشجو قتلی یا جنایتی کرد باهاش کاری نداشته باشن چون بالاخره با فرهنگ ملته دیگه!!!!!!!!

  2.نمیدونم تو تعریفت از رسانه چیه اما به نظر من اینترنت و روزنامه و اس ام اس و اینهام رسانه است اگه نظرت چیز دیگیه اییه بگو

  3.اولا اون طور که من خبر دارم اون راهپیمایی تا وقتی که فقط حرف بود و شعار کسی باهاش کاری نداشت و صرف جمع شدن یک عده سرباز رو بهش نمیگن برخورد قهری!!
  ثانیا مگه اینها اکثرشون دانشجو و نخبه نبودن حالا یه برخورد برفرض بدی باهاشون شد باید شعار هاشون کاملا بشه یه چیز دیگه
  برادر به اینجور ادما میگن دمدمی مزاج نه نخبه!!!

  4.چه جالب قرائتی:پیامبر و امام علی باید تو مسجد مینشستن و فقط حکم فقهی شرح میدادن کاری هم به کار هیچ کسی نباید داشته باشن.خوبه ولله!!!
  بعدش تازه میگی دشمنی این افراد با اسلام نیست پس اینها با بابام دشمنن؟؟؟

  5.مطمئن باش ما و امثال اون دوستمون خیلی بیشتر از این با فرهنگ ها! تحمل کردیم.

  6.خدا کنه اینجور باشه

  در مورد اون حرف اخرت هم به نظرم برو یه سری به ارشیو عکسهای راهپیماییهای 22 بهمن بزن فکر کنم نظرت عوض میشه
 • بنت الهدى
 •  شهید مهدی رجب‌بیگی(یکی از فاتحان لانه جاسوسی که بعدها شهید شد):
  خدایا! نکند وارثان خون این شهیدان در راهشان گام نزنند؟ نکند شیطان های کوچک با "خون" اینها "خان" شوند. نکند "جانمایه" ها برای "بی مایه ها" ی دون سرمایه مقام شود. نکند زمین "خون رنگ" به تسخیر هواداران "نیرنگ" درآید. نکند شهادت اینها پایگاه "دنائت" آنها بشود؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  شهیدی که انگار نوشته ها و حرف هایش برای امروز است؛ کهنگی ندارد
  دست یار همراهتان
  اللهم عجل لولیک الفرج
  یا علی مدد
   سلام
  شما رو لینک کردیم .شما هم مارو با نام لبیک یا خامنه ای لینک کنید.

  موفق باشید
 • سید مقداد
 •  متن زیر را برای آن دسته از عزیزانی می گذارم که امام را قبول دارند و گفتار او را ملاک و میزانی برای موضعگیریهای خود قرار می دهند:
  «... نباید ما فراموش کنیم که در جنگ با آمریکا هستیم. ما در جنگ با آمریکا و تفاله های آمریکا (هستیم)، این تفاله هایی که قالب زدند خودشان را و ما غفلت کردیم، الان هم هستند. باید هر یک از اینها را شناسایی کنید و به دادگاهها معرفی کنید، ننشینید که باز یک جایی را آتش بزنند ... خط این بود که اصلا آمریکا منسی بشود. یک دسته شوروی را طرح می کردند تا امریکا منسی بشود، یک دسته "الله اکبر " را کنار می گذاشتند، سوت می زدند و کف می زدند آن هم روز عاشورا. خط این بود که این قضیه مرگ بر امریکا منسی بشود...» (صحیفه امام ج 15 ص29)
   تتتتکککبببیییییییییییییییییییییییییییییر
   واقعا بیچاره رنگ سبز
   عالیه
 • یکی همین نزدیکیها
 •  سلام
  مطلب خوبی بود ممنون.
  سخنان امام خمینی رو هم خوندم,انگار این حرفها رو برای همین الان و برای همین مرگ بر روسیه و چین الان گفتند.
   سلام اقا سید . خیلی عالی بود
 • فدایی رهبر
 •  سلام علیکم
  ببخشید علی اقا سوالی داشتم میشه توضیح بدید کدوم رسانه دست موج سبز بود؟
  تلفزیونی که از ان رئیس جمهوره؟؟ یا اینترنتی که فیلتر شد؟؟؟ یا اس ام اسی که قطع شد؟؟؟یا روزنامه ای که توقیف شد؟؟؟ شما به نظرتون رسانه دیگری وجود داره؟؟؟ اگر هست خواهشا به ما معرفی کنید.
 • فدایی رهبر
 •  سلام علیکم
  سوالی هم از حسین اقای عزیز داشتم
  خواستم ببینم این عزیزان فرهیخته و نخبه ی کشور برای چه منظوری راهپیمایی می کنند؟
 • فدایی رهبر
 •  علامه حسن زاده آملی (حفظه الله) گوشهایتان تنها به کلام رهبری باشد ، چون گو ش ایشان به کلام حجه بن الحسن است.
  جانم فدای رهبر
 • فدایی رهبر
 •  ما نیز سبزیم

  سبز فقط سبز نبی رهبر فقط سید علی
   سلام جناب فدایی
  اونجور که من اطلاع دارم فقط یکی دو تا روزنامه توقیف شده اما نمیدونم شما به اعتماد و ابرار و آفتاب یزد و ... چی میگید؟
  اگه اینها روزنامه نیست لطفا بگید چیه؟
  اینترنت هم فیلترش تقریبا میشه گفت برای بچه هاست و با فیلتر شکن خیلی آسون همه چی باز میشه
  الان هم که ما شا الله همه ماهواره دارن و انحصاری بودن تلویزیون خیلی برای اونها تاثیری نداره
   سلام
  امروز یکی از مهمترین کارها شناخت چگونگی ادامه راه شهداست، اگر این مهم انجام شود چراغ راهی خواهد شد برای کسانی که می خواهند از اسلام، انقلاب و ولایت مطلقه فقیه دفاع منطقی کنند.
  با مطلب "مطلقه بودن یا نبودن!!!"به روزم
  جمعیت کفر از پریشانی ماست
  نظرت برام خیلی مهمه
 • عاشق ولایت
 •  سلام همسنگر
  ببخش کمتر سر می زنم.
  کمی گرفتارم.
  ممنون از نوشته هات . خدا اجرت بده.

  موفق باشی


  اللهم عجل لولیک الفرج
 • .................
 •  بیچاره پرچم ایران و رنگ قرمز
  تو توی خونت نشستی پاروپات انداختی نمیدونی اون بیرون چه خبره!چشم و گوشت رو هم بستی و فقط نگاهت به اخباره...چی میشه گفت؟؟؟
  بعدشم خیلی استقبالتون گرم بود که توی سالگرد امام شرکت کنیم؟؟؟
  خیلی احمقی!
   سلام سید حیدری و به حق حیدری
  تحلیل قشنگی نوشتی و البته خیلی منطقی و مودبانه .
  حقیقتا سردمداران این اغتشاشات خود را به خواب زده اند والا تا به حال صد باره از خواب (که نه کابوس) برخواسته بودند .
  راه امام یعنی وصیت امام : که فرمودند هر وقت دیدی آمریکا تحسینت می کنه به خودت شک کن . (نقل به مضمون)
  موفق باشید.
   شما با افتخار لینک شدین . هیچ سایتی تا حالا اینقدر درگیرم نکرده بود .
  التماس دعا
 • یکی همین دور و ورا
 •  سبز فقط سبز علی
  ننگ به سبز مخملی
 • فرزند شهید
 •  سلام دوست خوبم فکر کنم وبلاگ ما بین دوستاتون خیلی سبز باشد منتظر حضور سبز شما هستم اگه لینک کردین خبرمان کنید با
  خدایا چرا خونمان را می ریزند!
  طنز نوشته های سبز شهید
  خانواده ما واقعا دمکراتیک است.
  ما وارث مرگ‌های با لبخندیم، یاد آور موج خیزی اروندیم/

  ای دوست چه عزتی از این بالاتر، فرزند عقاب‌های بی‌مانندیم»

  درود بر مخالف من درود بر مخالف من
  به روزم
   *تو از سلاله پاکان تبار فاطمه ای*
  *تو آیتی زخدایی امام خامنه ای*
  سلام و عرض ارادت!با آرزوی سلامت و سعادت!
  خوشحال میشم اگه سری به ویلاگم بزنید.و نظرتون رو راجع به تبادل لینک بفرمایید.
  در پناه امام مهدی باشید!
 • سید محسن حیدری
 •  سلام اقا سید
  وب سایتتون عالیه
  من امروز فهمیدم شما وب سایت دارید
  انشاالله دوباره مزاحم وبتون میشم و مطالبش رو کاملتر مبخونم

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">